Chcete zdravě spát?


O
Zdravém spaní


Spánek je jednou ze základních potřeb člověka. Pokud ke svému zdraví a tím i celému způsobu života přistupujeme odpovědně, neměli bychom rozhodně odbýt výběr svého lůžka. Kvalitní a dokonale funkční postel může být dnes systémem na kvalitní relaxaci i spánek.

Dostatečně dlouhý a kvalitní spánek vyžaduje vhodnou postel.

Postel tvoří nejen rám, ale pro uživatele je mnohem důležitější vnitřní vybavení, tedy rošt a matrace. I na dvojlůžku by se člověk měl cítit dokonale svobodný a neomezovaný požadavky toho druhého. Polohovací rošty a matrace by měly být vždy samostatné, aby opravdu dokonale sloužily požadavkům svého majitele. Stejně individuální jako způsob relaxace, poloha při spánku a zdravotní dispozice je například tělesná váha, na kterou reagují výrobci a nabízejí pak speciální rošty a matrace pro různé váhové kategorie se shodnou povrchovou úpravou.

Nezapomínejte, že v posteli strávíte 1/3 života !!!Zdravé
lůžko

Jednou z důležitých podmínek kvalitního odpočinku a spánku je poloha páteře a velkých kloubů při ležení a spaní. Při ležení na zádech má být páteř ve svém přirozeném tvaru, který je ale u každého člověka odlišný. Při ležení na boku má být páteř v rovině a ramenní i kyčelní klouby mají mít možnost měkkého pružného zaboření do lehací plochy. Protože však výška, hmotnost a rozložení hmotnosti v těle jsou naprosto individuální, je třeba, aby lehací plocha postele byla rovněž individuálně přizpůsobivá uživateli.
Zdravé lůžko by mělo při ležení především zajistit přirozenou podpěru těla. Není tedy ani příliš tvrdé, ani příliš měkké, ale poddajné, přizpůsobivé tvaru naší páteře. Důležitá je i hygiena lůžka. Zdravá postel musí být vzdušná a musí větrat. Použité textilie by měly být voleny tak, aby se daly jednoduše čistit nebo prát. Z hygienického hlediska se matrace doporučuje měnit cirka za pět až sedm let, toto však můžete prodloužit kvalitní údržbou a dalšími doplňky, např. matracovým chráničem.Postel ze šech stran


Rám
Pořídíte si kvalitní, moderní a drahou matraci, a přestože se vám dobře spí, špatně uléháte a vstáváte. Ještě není v pořádku rám. Zatímco mladým lidem je celkem jedno, jak vysokou postel mají, starší člověk ví o každém centimetru, který chybí nebo přebývá. Optimální výška lehací plochy postele je 45 cm. Kvalitní polohovací rošty a zdravotní matrace se dodávají na míru jakéhokoliv rámu. Velkou renesanci prožívá kov ve svém pojetí chladné a ušlechtilé krásy. Design dřevěných postelí se zaměřuje na kvalitu zpracování a zvýraznění přirozené  přírodní krásy dřeva ve všech jejích odstínech. Ti, kteří si libují v textilních doplňcích, mohou vybírat z bohaté nabídky čalouněných lůžek nabízejících nepřeberné množství barevných variant. Látky jsou již od výrobců upraveny tak, aby byly prachuvzdorné a daly se čistit nebo prát.

Rošt
Dávno už odzvonilo drátěnkám. Kvalitní a zdravý spánek vám zajistí pouze lamelové rošty. Funkce lamel spočívá v podpoře ležícího těla tam, kde vyvíjí nejmenší tlak, a zároveň ustupují v místech s největší zátěží. Soustava lamel nijak nezatěžuje páteř a umožňuje ideální zakřivení. Rošty se dodávají buď pevné, nebo s mechanickým či elektrickým způsobem polohování, lamely mají nastavitelnou tuhost ve střední, nejvíce zatěžované části roštu, luxusem není už ani ramenní kolébka.

Matrace
Nejjednodušší a přitom kvalitní typy matrací jsou pérové (s tzv. bonell jádrem), které ovšem už zdaleka nepřipomínají pověstná trčící,,péra z gauče". Latexové matrace již řadu let patří mezi nej..., avšak pěnové matrace v posledních letech zaznamenaly obrovský vývoj, neboť sendvičové matrace z kombinací kvalitních studených a viskoelastických pěn různých tuhostí jsou schopny vyhovět i nejnáročnějším váhovým a hygienickým požadavkům kvalitního lůžka. Samozřejmostí je snímatelný potah.